top of page

Ivan Korčok vyhral prvé kolo, ale Peter Pellegrini ostáva favoritom pre druhé kolo

Prozápadný diplomat Ivan Korčok prekvapivo vyhral prvé kolo prezidentských volieb pred Petrom Pellegrinim, ktorý bol veľmi blízko korupčnej éry Smeru:

Ivan Korčok

42,5%

Peter Pellegrini

37,0%

Štefan Harabin

11,7%

Krisztián Forró

2,9%

Igor Matovič

2,2%

Prvý polrok vlády Roberta Fica zmobilizoval prozápadných voličov, keď účasť dosiahla 52% oproti 49% pred piatimi rokmi. Výsledok druhého kola o dva týždne bude zrejme tesný. Pellegrini sa bude snažiť získať voličov proruského konšpirátora Štefana Harabina, ako aj jadro voličov Smeru, ktoré v sobotu ostalo doma. Harabin v kampani Pellegriniho ostro kritizoval a po prvom kole odmietol odporučiť niektorého z kandidátov. Korčok sa bude snažiť udržať si momentum víťaza prvého kola. (sme.sk) Stávkové kancelárie odhadujú šance Pellegriniho na víťazstvo v druhom kole na 51%. (dennikN.sk)

Z piatich agentúr v marcových prieskumoch predikovali víťazstvo Korčoka len NMS a Median, ale oveľa tesnejšie než bolo v skutočnosti. Agentúry Ipsos, Ako a Focus predikovali tesné víťazstvo Pellegriniho. (sme.sk) Úplne presne výsledok odhadol prieskum novej agentúry Scio (Martin Klus). V druhom kole prieskum ukázal víťazstvo Pellegriniho s 52,7%.


Comments


Táto správa je z Ekonomiky DNES, denného prehľadu najdôležitejších ekonomických správ zo Slovenska.

This news is from the Slovak Business News TODAY, one-page summary of all the important Slovak business news.

bottom of page