top of page

Kažimír chce zdaniť Google aj bitcoin

Minister financií Peter Kažimír tento rok predstaví legislatívu na zdanenie príjmov z kryptomien (napr. bitcoin). Nie je priateľom nového fenoménu kryptomien, považuje ich za dosť nebezpečné. „Tým, že obchodovanie s kryptomenami nie je regulované a je často anonymné, prinášajú so sebou riziko terorizmu a organizovaného zločinu,“ vysvetlil. Nakladanie s kryptomenami však zatiaľ nechce regulovať, aj keď niektoré krajiny už k tomu pristúpili.

Od januára platí legislatíva, podľa ktorej sú zdaňované aj slovenské príjmy firiem ako Google, Facebook a Booking.com. Zdaňované na Slovensku majú byť aj slovenské zisky firiem zdieľanej ekonomiky ako Uber a Airbnb.

Kažimír chce tiež v zákone obmedziť vyplácanie stavebnej prémie, k štátnej podpore pri stavebnom sporení sa už dostanú iba ľudia s nižšími príjmami. Cieľom je presmerovať štátne dotácie na podporu nájomného bývania. Súčasný 8% odvod z poistného pri neživotnom poistení by od 1. októbra mala nahradiť daň z poistenia pri životnom aj neživotnom poistení. Zvýši sa povinnosť zverejňovať poplatky pre sprostredkovateľov pri predaji poistiek a úverov.

Táto správa je z Ekonomiky DNES, denného prehľadu najdôležitejších ekonomických správ zo Slovenska.

This news is from the Slovak Business News TODAY, one-page summary of all the important Slovak business news.

bottom of page